Am29lv040b-70ei Amd Cmos 3.0 Volt-only Flash Memory Device, Plcc-32
Product Photo:
am29lv040b 70ei amd cmos 3 0 volt flash memory plcc 32
Similar Products Catalog:
Products Photos Catalog Am29lv040b 70ei Amd Photos Catalog
Product Description:
Manufacturer Part Number: AM29LV040B-70EI AMD CMOS 3.0 Volt-only Flash memory device, PLCC-32
Brife
Description:
AM29LV040B-70EI absolute maximum ratings: (1)Storage Temperature Plastic Packages: –65℃ to +150℃; (2)Ambient Temperature with Power Applied: –65℃ to +125℃; (3)Voltage with Respect to Ground: VCC: –0.5 V to +4.0 V, A9, OE#: –0.5 V to +12.5 V, All other pins: –0.5 V to VCC+0.5 V; (4)Output Short Circuit Current: 200 mA.
Lead Time / Delivery Time: IN STOCK, SHIP WITHIN 1-3 DAY
Distributor/ Supplier: ICBOND ELECTRONICS LIMITED
Company Contact:
No member photo
Contact Name: Paul
Company Name: Icbond Electronics Limited
Email: Icbond Electronics Limited
Tel: 00852-28150191
Fax:
Street Address: Unit D, 11/f., Wing
Tat Comm. Bldg., 97 Bonham Strand
East, Sheung Wan
Hk, Hk 999077
Hong Kong
Member name: IcbondElectronicsLimite
Country: Hong Kong-HK Hong Kong
Member Since: 05 August 2013
Total Leads: 525 IcbondElectronicsLimite Import Export Business Leads
Verify: Safe Import Export Tips
Similar LeadsSimilar Suppliers And Manufacturers Import Export Trade Leads
Amd Geode Lx800 3.5 Embedded Motherboard Amd Geode Lx800 3.5 Embedded Motherboard - By holl - On Wednesday 5 January 2011 1:33 am: amd geode lx800 embedded motherboard 3 5 inch motherboard lx800 3 5 quot embedded motherboard onboard ram vga lvds 2x 10 100 mbps lan ports ....
3.5 Inch Mainboard With Amd Geode Lx800 And Pc104 Plus 3.5 Inch Mainboard With Amd Geode Lx800 And Pc104 Plus - By holl - On Monday 21 March 2011 2:27 am: amd geode lx800 pc104 3 5 inch motherboard 3 5 quot mainboard lx800 3 5 quot embedded mainboard onboard ram vga lvds 2x 10 100 mbps lan po....
Glass Amd Wooden Jewelry Display Cases With Led Glass Amd Wooden Jewelry Display Cases With Led - By Bestymerry - On Monday 6 February 2012 10:06 am: glass amd wooden jewelry display cases with led item no dm1304l size w550mm*d550mm*h1580mm brand hkbesty main materias mdf and tempered glass we’ll build custom fixtures to fit your specifi....