Sell 6mbi15gs-060 Fuji Electronic, 600v 15a Igbt
Product Photo:
6mbi15gs 060 fuji electronic 600v 15a igbt
Similar Products Catalog:
Products Photos Catalog 6mbi15gs 060 Fuji Photos Catalog
Product Description:
Part number 6mbi15gs-060
BRAND Fuji Electric [FE]
Packaging module
Date code 2011+rohs!
Price 6.9~10.9usd
Summary MODULE, 600V, 15A, IGBT, Square RBSOA, Low Saturation Voltage, 1ms
Description as follow:
The 6MBI15GS-060 is a 600V 15A IGBT.
Parametrics
6MBI15GS-060 absolute maximum ratings: (1)Collector-Emitter Voltage VCES: 600 V; (2)Gate -Emitter Voltage VGES: ± 20 V; (3)Continuous IC: 15A; (4)Collector 1ms IC PULSE: 30A; (5)Current Continuous -IC: 15A; (6)1ms -IC PULSE: 30A; (7)Max. Power Dissipation PC: 60 W; (8)Operating Temperature Tj: +150 ℃; (9)Storage Temperature Tstg: -40 ~ +125 ℃; (10)Isolation Voltage A.C. 1min. Vis: 2000 V; (11)Screw Torque Mounting: 1.7 Nm.