External Gear Slewing Drives Slew Drives S-ii-o-0841 Driven By Servo Motors In Automation Equipment
Product Photo:
external gear slewing drives slew s ii o 0841 driven servo motors automation equipment
Similar Products Catalog:
Products Photos Catalog External Gear Slewing Photos Catalog
Product Description:
Model: S-II-O-0841
Type: External gear slewing drive
Slewing drive gear ratio: 10.40
Rated output
torque: 15.9K.M
Rotation center diameter: 841mm
Total height with adapter flange: 130mm
Gear backlash ≤0.40mm
Company Contact:
No member photo
Contact Name: Guoguo
Company Name: Unique Transmission Equipment(luoyang)co., Ltd
Email: Email / Email
Tel: +86-379-64915181
Fax:
Street Address: No.22 Binhe Road,
New & High Tech Industry
Development Zone, Luoyang Area Of
China (henan) Pilot Free Trade Zone,
471000
Website: https://en.u-transmission.com
Member name: UniqueTransmission
Country: China-CN China
Member Since: 16 June 2021
Total Leads: 196 UniqueTransmission Import Export Business Leads
Business focus: Slew Drive, Slewing Ring
Verify: Safe Import Export Tips
Similar LeadsSimilar Suppliers And Manufacturers Import Export Trade Leads
Sp-i-0280 External Gear Slewing Drive Slew Drive With Gearbox Used In Industrial Automation Sp-i-0280 External Gear Slewing Drive Slew Drive With Gearbox Used In Industrial Automation - By UniqueTransmission - On Sunday 13 March 2022 10:29 am: external gear spur gear slewing drive gear ratio 5 80 rated output torque 3700n m rotation center diameter 280mm total height with adapter flan....
Large Worm Gear Slewing Drives Used For Industrial Automation Turntable Bases Large Worm Gear Slewing Drives Used For Industrial Automation Turntable Bases - By UniqueTransmission - On Saturday 22 October 2022 3:42 am: gear worm shaft slewing drive slewing drive gear ratio 150 1 rated output torque 18kn m rotation center diameter 635mm total height with adapte....
Zero Clearance Slewing Drives Can Solve The Vertical Shaking Problems Of Automation Equipment Zero Clearance Slewing Drives Can Solve The Vertical Shaking Problems Of Automation Equipment - By UniqueTransmission - On Thursday 20 October 2022 9:42 am: gear slewing drive slewing drive gear ratio 7 00 rated output torque 10 5kn m rotation center diameter 541mm total height with adapter flange ....
Precision Slewing Drives S-ii-o-0941 Suitable For High Speed Automation Equipment Precision Slewing Drives S-ii-o-0941 Suitable For High Speed Automation Equipment - By UniqueTransmission - On Thursday 20 October 2022 10:19 am: gear slewing drive slewing drive gear ratio 11 60 rated output torque 17 5kn m rotation center diameter 941mm total height with adapter flange ....
Medium Load Series Slewing Drives Are Widely Used In The Field Of Automation Equipment Medium Load Series Slewing Drives Are Widely Used In The Field Of Automation Equipment - By UniqueTransmission - On Thursday 20 October 2022 10:23 am: gear slewing drive slewing drive gear ratio 4 60 rated output torque 6600n m rotation center diameter 311mm total height with adapter flange 1....
High Speed Anti-corrosion Slewing Drives Installed Vertically In Industrial Automation Equipment High Speed Anti-corrosion Slewing Drives Installed Vertically In Industrial Automation Equipment - By UniqueTransmission - On Saturday 22 October 2022 3:38 am: gear ratio 4 80 rated output torque 18 5kn m rotation center diameter 455mm total height with adapter flange 180mm gear backlash amp #8804 0 ....
Sp-i-0260 External Gear Precision Spur Gear Slewing Drive Slew Drive Matched With Gearbox Sp-i-0260 External Gear Precision Spur Gear Slewing Drive Slew Drive Matched With Gearbox - By UniqueTransmission - On Sunday 13 March 2022 9:39 am: external gear precision spur gear slewing drive gear ratio 6 4 rated output torque 2800n m rotation center diameter 260mm total height with ada....